مراقبت های پس از فلپ لثه

پس از فلپ لثه علائم زیر طبیعی است :

تورم ناگهانی منطقه عمل شده غیر معمول نیست. کبودی ناحیه لب / گونه ممکن است رخ دهد.

یک پک یخ که در یک حوله ی نرم قرار داده شده است میتواند در منطقه ی جراحی قرار می گیرد تا موجب کاهش تورم صورت شما شود. در طول ۲۴-۴۸ ساعت اول پس از جراحی، متناوبا ۲۰ دقیقه پک را روی صورت قرار داده و سپس ۲۰ دقیقه بردارید.

ممکن است بعضی از حساسیت های دندانی بعد از جراحی، به ویژه سرماخوردگی ایجاد شود. حساسیت معمولا در عرض چند هفته پس از جراحی کاهش می یابد و می تواند به حداقل برسد. اگر حساسیت شدید باشد، برای توصیه های لازم، با پزشک تماس بگیرید.

پانسمان دندان

ما یک پانسمان جراحی پریودنتال را برای حفاظت از جراحی و حفظ راحتی قرار می دهیم. در اغلب موارد، پانسمان برای مدت ۷ تا ۱۴ روز در دهان قرار می گیرد و در این زمان ممکن است یک بار یا بیشتر توسط پزشک تغییر کند. سعی کنید پانسمان را تا قبل از قرار ملاقات بعدی خود روی دندان نگه دراید. اگر پانسمان افتاد ، سعی نکنید آن را با فشار روی محل نگه دارید. با دفتر ما تماس بگیرید تا به دکتر اطلاع دهید و دستورالعمل های بیشتری دریافت کنید.

لطفا هنگام غذا خوردن و جویدن خوراکی و غذا از طرف مقابل دهان خود استفاده کنید.
اطمینان حاصل کنید که قرار ملاقات بعد از عمل خود را از دست ندهید

خون ریزی

خونریزی جزئی، ممکن است در ۴۸ ساعت اول پس از عمل جراحی رخ دهد. از غذاهای بسیار گرم برای چند روز اجتناب کنید و دهان خود را شستشو ندهید، زیرا اغلب این خونریزی ها طول می کشد. اگر خونریزی ادامه یافت فشار کمی را به منطقه با استفاده از یک گاز استریل وارد کنید.گاز استرسل را در محل برای ۲۰-۳۰ دقیقه نگه دارید تا خون ریزی متوقف شود

خوردن / رژیم غذایی:

لطفا رژیم غذایی نرم داشته باشید. از خوردن خوراکی های چسبناک، سخت (مانند یخ، آجیل، ذرت)، مواد غذایی تند، بسیار چاشنی دار و یا اسیدی در رژیم غذایی خود اجتناب کنید. مواد غذایی مانند سوپ، ماکارونی، تخم مرغ، سیب زمینی پخت و پز و پنیر بهترین گزینه هستند. اطمینان حاصل کنید که تغذیه شما مناسب باشد و مایعات زیاد بخورید.

در طول ۷-۱۴ روز پس از جراحی از سیگار کشیدن اجتناب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *