مراقبت های پس از فلپ لثه

پس از فلپ لثه علائم زیر طبیعی است :

تورم ناگهانی منطقه عمل شده غیر معمول نیست. لب های خراب یا کبودی ناحیه لب / گونه ممکن است رخ دهد.

یک پک یخ قابل استفاده مجدد که در یک حوله ی نرم قرار داده شده است میتواند در منطقه ی جراحی قرار می گیرد تا موجب کاهش تورم صورت شما شود. در طول ۲۴-۴۸ ساعت اول پس از جراحی، متناوبا ۲۰ دقیقه پک را روی صورت قرار داده و سپس ۲۰ دقیقه بردارید.

ممکن است بعضی از حساسیت های دندانی بعد از جراحی، به ویژه سرماخوردگی ایجاد شود. حساسیت معمولا در عرض چند هفته پس از جراحی کاهش می یابد و می تواند به حداقل رانده شود. اگر حساسیت شدید باشد، برای توصیه یا دارو برای از بین بردن ناراحتی، با پزشک تماس بگیرید.

پانسمان دندان

ما یک پانسمان جراحی پریودنتال را برای حفاظت از جراحی و حفظ راحتی قرار می دهیم. در اغلب موارد، پانسمان برای مدت ۷ تا ۱۴ روز در دهان قرار می گیرد و در این زمان ممکن است یک بار یا بیشتر توسط پزشک تغییر کند. سعی کنید پانسمان را تا قبل از قرار ملاقات بعدی خود روی دندان قرار دهید. اگر پانسمان سست شود یا بیفتد، سعی نکنید آن را فشار دهید. با دفتر ما تماس بگیرید تا به دکتر اطلاع دهید و دستورالعمل های بیشتری دریافت کنید.

لطفا هنگام غذا خوردن و جویدن از طرف مقابل دهان خود استفاده کنید.
اطمینان حاصل کنید که قرار ملاقات بعد از عمل خود را برای از بین بردن هر گونه پانسمان یا بخیه از دست ندهید !!!

خون ریزی

خونریزی جزئی، ممکن است در ۴۸ ساعت اول پس از عمل جراحی رخ دهد. از غذاهای بسیار گرم برای چند روز اجتناب کنید و دهان خود را شستشو ندهید، زیرا اغلب این خونریزی ها طول می کشد. اگر خونریزی ادامه یافت فشار کمی را به منطقه با استفاده از یک گاز وارد کنید.گاز را در محل برای ۲۰-۳۰ دقیقه نگه دارید تا متوقف شود

خوردن / رژیم غذایی:

لطفا رژیم غذایی نرم را دنبال کنید. اجتناب کنید از خوراکی های چسبناک، سخت (مانند یخ، آجیل، ذرت)، مواد غذایی تند، بسیار چاشنی دار و یا اسیدی در رژیم غذایی خود. مواد غذایی مانند سوپ، ماکارونی، تخم مرغ، سیب زمینی پخت و پز، ماکارونی و پنیر و غیره بهترین گزینه هستند. اطمینان حاصل کنید که تغذیه شما مناسب باشد و مایعات زیاد بخورید.

در طول ۷-۱۴ روز پس از جراحی از سیگار کشیدن اجتناب کنید.